Дидактична гра «Всезнайка» спрямована на формування у дітей потреби в знаннях, активного інтересу до того, що може стати їм новим джерелої удосконалення пізнавальних умінь і навичок, сприяє стимулюванню пізнавальн активності дітей старшого дошкільного віку, формуванню мовленнєвої, комунікативної компетенції, розвитку творчого мислення, пам'яті, уваги; заохочує допитливість, виховує кращі моральні риси, інтерес до логіко - математична завдань, радість пізнання, доброзичливі стосунки в колективі. Дидактичні завдані підвищують ефективність сприймання дітьми навчального матеріалу, урізноманітнює їхню освітню діяльність, вносить у неї елемент цікавості.
ДИДАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ. Створити умови для нагромадження дітьми власного пізнавального досвіду. Формувати потребу в знаннях, активний інтерес до того, що може стати їм новим джерелом удосконалення пізнавальних умінь та навичок. Стимулювати пізнавальну активність дітей дошкільного віку, формувати мовленнєву , комунікативну компетентність, розвивати творче мислення , пам'ять, увагу, заохочувати допитливість, інтерес до логіко - математичних завдань, до рідної природи, художньої літератури, виховувати кращі моральні риси, доброзичливі стосунки в колективі.
ІГРОВІ ЗАВДАННЯ. Правильно виконати завдання на всіх ігрових секторах зібрати, якомога більшу кількість фішок.
ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА. Вихователь знайомить дітей з структурою та змістом книги «Всезнайка», варіантами гри та правилами до них. Пояснює завдання дидактичних вправ, поданих на сторінках книги.
ПРАВИЛА ГРИ. Гру розпочинати після визначення почерговості ходів гравців. Виконувати завдання можна лише на тому секторі, який випав на кубику. Якщо дитина кинула кубик і випав сектор із завданням, яке вже виконувалось, слід здійснити ще один кидок. За кожну правильну відповідь дитина отримує фішку. У випадку , коли дитина не правильно виконує завдання або не знає як виконувати, допомогу надає інший учасник гри і за правильну відповідь одержує фішку. Перемагає учасник, який першим назбирає найбільшу кількість фішок.
ІГРОВІ ДІЇ. Лічилкою визначити почерговість ходів учасників гри . За допомогою кубика з умовними позначками, визначити сектор виконання завдання, уважно розглянути картинку, обертаючи коліщатко , знайти правильну відповідь.
Математична скарбничка
«ДОПОМОЖИ БДЖІЛЦІ ЗІБРАТИ НЕКТАР»
Дидактичне завдання: закріпити навички читання прикладів, склад числа з двох менших в межах 9, розв'язання прикладів на додавання на основі складу чисел. Вчити застосовувати набуті знання в ігровій діяльності та повсякденному житті. Розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять.
Обладнання: сюжетна картинка із зображенням бджілки, яка збирає нектар, приклади.
Ігрове завдання: розв'язати приклад і знайти правильну відповідь - цифру.
«ПОЛІЧИ ГНОМИКІВ»
Дидактичне завдання: закріпити навички кількісної лічби предметів та цифри в межах 7. Вчити застосовувати набуті знання в ігровій діяльності та повсякденному житті. Розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять. Виховувати інтерес до гри. Обладнання: сюжетна картинка із зображенням гномиків.
«ЗНАЙДИ ГЕОМЕТРИЧНУ ФІГУРУ»
Дидактичне завдання: закріпити навички розпізнавати і називати предмєти оточуючого світу та співвідносити їх з відповідною геометричною фігурою кругом (трикутником, чотирикутником, овалом). Вчити застосовувати набуті знання в ігровій діяльності та повсякденному житті. Розвивати увагу, логічне мислені пам'ять. Виховувати інтерес до гри.
Обладнання: сюжетна картинка із зображенням предметів круглої (трикутн чотирикутної, овальної) форми.
Ігрове завдання: знайти відповідну геометричну фігуру.
«КОЛИ ЦЕ БУВАЄ...»
Дидактичне завдання: закріпити з дітьми поняття: ранок, день, вечір, ніч та відповідні дії людей у цей період часу. Користуватись поняттями: вранці, вдень, ввечері та вночі. Вчити застосовувати набуті знання в ігровій діяльності та повсякденному житті. Розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять. Виховувати інтерес до гри.
Обладнання: сюжетна картинка із зображенням частини доби.
Ігрове завдання: скласти картинку та назвати частину доби.
Художня література
«ЗНАЙДИ КАЗКОВОГО ГЕРОЯ»
Дидактичне завдання: закріпити знання дітей про українські народні казки та їх головних героїв. Вчити співвідносити казкові сюжети. Розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять. Виховувати інтерес до гри.
Обладнання: сюжетні картинки до казок «Вовк та семеро козенят», «Котик та півник», «Колосок», «Лисичка - сестричка та Вовк - панібрат» та головні герої цих казок.
Ігрове завдання: знайти головного героя.
Дитина в довкіллі
«ХТО ДЕ ПРАЦЮЄ»
Дидактичне завдання: закріпити знання дітей про професії дорослих: моряк, пекар, впізнавати та називати види водного транспорту, розширити знання про працю людей на хлібозаводі. Вчити застосовувати набуті знання в ігровій діяльності та повсякденному житті. Розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять. Виховувати інтерес до гри.
Обладнання: сюжетні картинки із зображенням різних видів водного транспорту та хлібобулочних виробів.
Ігрове завдання: впізнати та назвати професію.
«ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ РОБОТИ»
Дидактичне завдання: закріпити знання дітей про працю лікаря, впізнавати і називати медичне приладдя, вміти його співвідносити його з професією. Вчити застосовувати набуті знання в ігровій діяльності та повсякденному житті. Розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять. Виховувати інтерес до гри.
Обладнання: сюжетна картинка із зображенням іграшкових медичних інструментів.
Ігрове завдання: співвіднести приладдя з професією.
«ОДЯГНЕМО ЛЯЛЬКУ»
Дидактичне завдання: закріпити знання дітей про український національний одяг.Впізнавати та називати предмети одягу: спідниця, сорочка - вишиванка, чоботи, вінок. Застосовувати набуті знання в ігровій діяльності та повсякденному житті Розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять. Виховувати інтерес до гри.
Обладнання: сюжетна картинка із зображенням українського національноп одягу.
Ігрове завдання: впізнати та назвати національність ляльки.