Звіт про роботу ЗДО «Гіочел»за  2020 – 2021р.

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Діяльність ЗДО «Гіочел» здійснюється у відповідності до Законів України: Конституції України, Закону України « Про освіту», Закону України « Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, Санітарного регламенту, Статуту ЗДО, Колективного договору та інших розпорядчих документів.

Головною метою діяльності дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, виконання вимог Базового компонента, забезпечення умов для ефективного проведення освітнього процесу, фізичного та психічного розвитку дітей.

Діяльність керівника дошкільного закладу направлена на вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності ЗДО.

Склад вихованців:

ЗДО має типове приміщення.

За проектною потужністю дошкільний заклад розрахований на 41 місць для дітей віком від 2-х років до 6 років.

Комплектація груп дітьми в 2020-2021 навчальному році складала – 54дітей.

Групи комплектуються за віковими ознаками, відповідно до санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей в закладі дошкільної освіти з урахуванням батьківських запитів , за поданням батьками відповідних документів на комплектацію.

В ЗДО функціонували 2 вікові групи: ясельна та дошкільна.

Групи укомплектовані згідно програмових та санітарно – гігієнічних вимог. ЗДО має  ігрові майданчики для  груп та спортивний майданчик.

Кадрове забезпечення

Трудовий колектив налічує 15 працівників.

Із них : 6 – педагогічні працівники;

             9 – технічний персонал .

Слід відмітити, що адміністрація створює оптимальні умови для постійного професійного зростання педагогів: І раз на 5 років педагогічний склад проходить, атестацію на відповідність займаній посаді.

         Педагоги  підвищюють свій фаховий рівень у ході проведення консультацій, семінарів практикумів. До кожної педагогічної ради вихователі готують відкриті покази занять та режимних моментів, які переглядаємо колективно, проводимо роботу над помилками. Педагоги мають змогу підвищувати свій фаховий рівень і в процесі відвідування методичних об’єднань, педагогічних майстерень, . Протягом року вихователям надавалися консультації згідно річного плану. Індивідуальні форми методичної роботи з педагогічними кадрами включали наставництво, консультування, взаємовідвідування занять, самоосвіту педагогів.

Організація навчально-виховної роботи

Заклад дошкільної освіти здійснює освітньо - виховну діяльність відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний заклад, Статуту ЗДО, Базового компоненту дошкільної освіти, санітарного Регламенту.

         Зміст дошкільної освіти  в ЗДО «Гіочел» у 2020-2021 навчальному році визначався освітньою програмою «Дитина» (нова редакція). Поряд з тим ЗДО використовує інноваційні технології: «Лічільні палички»( Х. Кюїзенера), , технологію «Художнє слово і дитяче мовлення»(автор  Н.В.Гавриш, дослідницько – пошукову діяльність та інші.. Організація діяльності закладу в 2020-2021 навчальному році здійснювалась відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України від 30.07.2020 № 1/9 - 411 «Щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2020-2021 навчальному році».

         Робота ЗДО у 2020 – 2021 навчальному році була спрямована на розв’язання таких завдань:

1. Продовжити роботу по охороні здоров'я дітей, вдосконаленню рухових вмінь та навичок шляхом впровадження здоров'язбережувальних технологій.

2. Поглибити роботу з дітьми по розвитку зв'язного мовлення удосконалювати роботу по вивченню дітей української мови..

3.Сприяти розвитку творчих здібностей дошкільників .

Вирішення окреслених завдань здійснювалось шляхом пошуку нового змісту, форм і методів роботи з педагогічним колективом.

Критеріями результативності методичної роботи були:

- підвищення рівня професійної компетентності педагогів;

- об’єктивність вивчення рівня компетентності дітей.

Належна увага в ЗДО приділялась самоосвіті педагогічних працівників. Педагогічна освіта здійснювалась різнобічно: проходження курсів підвищення кваліфікації, систематичного вивчення методичної, психологічної, педагогічної літератури. Протягом навчального року всі педагоги ЗДО        постійно підвищували педагогічну майстерність, приймаючи участь у роботі методичних об’єднань , педагогічних майстерень, педагогічних лабораторій. Форми роботи в зв’язку з карантинними обмеженнями відбувалися в режимі он-лайн (платформа ZOOM).

Пед. працівниками ЗДО в цьому навчальному році було продовжено роботу щодо впровадження та розповсюдження сучасних інноваційних освітніх технологій, підвищення якості дошкільної освіти та професійної майстерності педагогів.

Планування контролю за станом освітнього процесу в дошкільному закладі було системним, відповідало річним завданням закладу та було спрямоване не лише на виявлення недоліків, а й на глибоке вивчення стану освітнього процесу з метою його удосконалення, надання своєчасної допомоги вихователям. Адміністрацією дошкільного навчального закладу здійснювався систематичний контроль за плануванням освітнього процесу. Питання щодо виконання програмно-методичного забезпечення освітнього процесу перевірялись під час тематичного, оперативного, попереджувального та порівняльного контролю. Результати контролю заслуховувались на педагогічних радах, нарадах при директору, виробничих нарадах.

Перша педагогічна рада відбулася у формі круглого столу:

- в обговоренні і затвердженні плану на новий навчальний рік педагогам були надані рекомендації для роботи в ЗДО в умовах пандемії;

Проведені відкриті покази: педагоги груп майстерно підготували і показали.

         Вихователі молодшої гр. недостатньо здійснювали диференційований та індивідуальний підходи до дітей під час подання матеріалу, замало використовувалося відповідно даного віку інтелектуально-творчих ігор. Цим вихователям було надано додаткові консультації щодо планування інтегрованих занять.

Відповідно до річного плану в ЗДО були проведені у всіх вікових групах музичні свята та розваги. В цьому навчальному році вони проводилися без участі батьків в зв’язку з карантинними обмеженнями. У закладі проводилися виставки дитячих робіт, фотовиставки відповідно до річного плану роботи , в яких приймали участь всі групи ЗДО. Приємно бачити тісну взаємодію родин вихованців та ЗДО.

Також були організовані та проведені конкурси: « Краща підготовка групи до нового навчального року»; «Розвивальне середовище інтелектуальних –творчих ігор» та їнші.

Протягом року, з метою підвищення професійної майстерності педагоги займалися самоосвітою за індивідуальними планами. Вивчення науково-методичної літератури надало змогу педагогам підвищити свої теоретичні знання, розвивати індивідуальні особливості кожної дитини, здійснювати диференційований підхід .

В поточному навчальному році в ЗДО більш поглиблено продовжували впроваджуватися такі інноваційні технології: - розвиток зв’язного мовлення дітей дошкільного віку через навчання складати розповіді з опорою на дидактичні картини (технологія Н.Гавриш);

Таким чином, річний план за 2020 – 2021 навчальний рік колективом ЗДО в основному виконаний, поставлені цілі досягнуті . Проте в організації освітнього процесу на 2021 – 2022 навчальний рік залишаються актуальними питання щодо:

-оптимізації роботи з розвитку зв’язного мовлення дітей дошкільного віку

- сприяння розвитку творчих здібностей дошкільників засобами художньо-естетичного виховання.

Аналіз методичної роботи, проведеної протягом 2020-2021 навчального року показав, що у ЗДО створені належні умови для розкриття можливостей і здібностей педагогів, для освоєння ними передового педагогічного досвіду, сучасних педагогічних технологій.

Надалі будемо продовжувати спрямовувати методичну роботу на модернізацію змісту, форм, методів освітнього процесу;впровадження в практику роботи інноваційних технологій; забезпечення диференційованого підходу під час проведення освітньої роботи.

Система роботи щодо соціального захисту дитини.

Адміністрацією ЗДО розроблені певні заходи, а сааме:

- надається методична і консультативна допомога сім'ям, забезпечується процес включення батьків у роботу з виховання, навчання та адаптації дитини;

- створено соціальний паспорт родин пільгових категорій.

5.Організація харчування

Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Організація харчування ведеться відповідно Інструкції з організації харчування дітей, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 року № 298/227. За період 2020-2021 років за результатами перевірок порушень санітарного стану приміщень та харчоблоку,  не виявлено.

Оснащення матеріально-технічної бази з організації харчування забезпечує оптимальні умови для прийому, зберігання, обробки і приготування продуктів харчування

Питання організації харчування на контролі, результати обговорюються на виробничих нарадах, педагогічних радах.

МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДІТЕЙ

В дошкільному закладі створено оптимальні умови для проведення медичної, профілактичної, фізкультурно - оздоровчої роботи. Медична й профілактично-оздоровча робота здійснюється відповідно до річного плану роботи дошкільного навчального закладу. З метою пропагування здорового способу життя в дошкільному закладі з дітьми та батьками проводиться санітарно-просвітницька робота. На постійному контролі у адміністрації ЗДО знаходиться дотримання санітарно-гігієнічних вимог до умов утримання дітей .

Управлінська діяльність директора ЗДО

Директор ЗДО  у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України « Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад, рішеннями Уряду, розпорядженнями засновника, наказами управління освіти і науки, правилами і нормами з охорони праці, Статутом закладу, Колективним Договором.  Управлінські рішення та дії керівника ЗДО були спрямовані на виконання таких завдань:

1. Організація діяльності колективу щодо надання освітніх послуг населенню відповідно до статуту дошкільного навчального закладу.

2. Комплектування груп на 1вересня 2020 – 2021 навчального року дітьми та кадрами.

3. Забезпечення умов для ефективного проведення освітнього процесу, фізичного та психічного розвитку дітей.

4. Організація харчування та медичного обслуговування дітей.

5. Вирішення освітніх, методичних, адміністративних, фінансових, господарських та інших питань, які виникають у процесі діяльності ЗДО.

6. Сприяння підвищенню кваліфікації педагогічних працівників

7. Створення сприятливого емоційно – психологічного клімату у колективі ЗДО.

Колектив постійно працює над створенням позитивного іміджу нашого закладу.

8. Організація дистанційної роботи педагогічних працівників.

9. Організація різних форм співпраці з батьками.

РОБОТА ПО ЗМІЦНЕННЮ МАТЕРІАЛЬНО - ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ ЗДО

У 2020-2021 навчальному році всі кошти направлені на створення належних умов перебування дітей у ЗДО, дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, забезпечення оснащення освітньо-виховного процессу.

Організація роботи з сім’ями вихованців

Взаємодія з сім’ями вихованців є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в організації освітньо – виховної роботи з дітьми. Дошкільний заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та навчання дітей. Педагогічний колектив використовував для цього різні активні форми співпраці:

- батьківські збори;

- індивідуальні консультації різних спеціалістів;

- виставки робіт дітей , батьків та вихователів,

- участь батьків у підготовці та проведенні свят ,

- круглі столи;

· Дні відкритих дверей;

Онлайн – спілкування, спілкування з допомогою вайбер, спілкування у групах під час карантинних обмежень.

Педагогічний колектив та батьки вихованців – це єдиний живий організм, об’єднаний спільною метою та високою відповідальністю. Батьки були частими гостями в групах: разом з дітьми вони на святах, організовували виставки, приймали участь в спортивних змаганнях, допомагали вихователям у створенні ігрових осередків, озелененні груп та клумб, упорядкуванню майданчиків. Вся ця робота була можлива до запровадження карантину.

Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я дітей та працівників.

В закладі організовано триразове харчування дітей, в період літньої оздоровчої кампанії вартість харчування збільшується на 10 %, так як в раціон вводяться свіжі овочі та фрукти.

Педагогічним колективом проводиться планомірна і систематична робота по забезпеченню безпеки життєдіяльності дітей. У річному плані роботи в розділі « Охорона життя і здоров’я дошкільників» розроблені заходи щодо попередження дитячого травматизму. 

Працівники дошкільного закладу займають активну соціальну життєву позицію та привчають дітей дошкільного віку розуміти соціальну значимість участі у заходах різного рівня.

Ми вдячні всім батькам, які допомагають нам у проведенні ремонтних робіт у групах, на території ЗДО , придбанні іграшок, дидактичних матеріалів, створюють затишок та комфорт для дітей, все те, без чого неможливо надати якісну дошкільну освіту.

Хочу висловити подяку колективу ЗДО за сумлінну добросовісну працю.


Звіт про роботу ДНЗ «Гіочел»

 
Керуючись  основними державними документами, що регламентують діяльність закладу, колектив Ропчанського  ДНЗ  активно  працював  над  підвищенням  якості  дошкільної освіти.
Протягом  року була проведена значна робота по зміцненню навчально – матеріальної бази, покращення умов життя і перебування дітей.
    Колектив дошкільного навчального закладу активно працював над створенням комфортних умов життя і виховання дітей.
    Була проведена значна робота по підготовці навчального закладу до нового навчального року. Силами працівників закладу організовано ремонти в усіх групових кімнатах та приміщеннях, частково відремонтовано наявний фізкультурно – спортивний інвентар та обладнання, проведено доукомплектацію майданчиків нетрадиційним ігровим обладнанням, проведено благоустрій території.
    Педагогами закладу створено цікаве предметно – розвивальне середовище у групах, що спонукає дітей до ігрової, трудової та самостійної діяльності, розвитку сенсорних почуттів, вихованню любові до природи, ознайомлення з навколишнім.
Протягом навчального року в закладі успішно проводилася методична робота. ЇЇ зміст побудований на основі державних документів про освіту,  інструктивно – методичних матеріалів з проблеми організації методичної роботи.
Для вирішення завдань, спрямованих  на вдосконалення кваліфікації та професійної майстерності педагогів в дошкільному закладі були проведені(педради,  семінари-практикуми, консультації).
Обговорено та проаналізовано заплановані  колективні перегляди.
Проведено 4 педагогічні ради, рішення яких повністю виконані. На данних засіданнях заслуховувалися аналізи тематичних перевірок, засідання круглих столів, та інші форми роботи з кадрами.
Протягом року здійснювався контроль за навчально – виховним процесом шляхом безпосереднього спостереження і аналізу роботи вихователів
    Усі педагоги систематично працювали над удосконаленням своєї професійної майстерності, відвідували методичні об’єднання, вивчали досвід колег.
    З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки колективу були придбані новинки методичної літератури, наочні матеріали, розвивальні та дидактичні ігри, які шляхом самоосвіти опрацьовували протягом навчального року педагоги.
Методична робота та робота методичного кабінету проводилась таким чином, щоб сформувати професійну компетенцію, збагатити інтереси, задовольнити духовні і професійні потреби педагогів.
Зусилля педагогічного колективу були спрямовані на реалізацію завдань, які передбачають формування у дитини здібностей і бажання усвідомлювати себе як особистість. Ці домінуючі завдання обговорені на педагогічних радах, виробничих нарадах, під час індивідуальних і групових консультацій, на їх основі здійснювалася корекція педагогічного стилю роботи.
        Організація навчально – виховного процесу підпорядкована систематичному плануванню роботи з дітьми, навчальні, перспективні та календарні плани відповідають віковим категоріям дітей, їх психологічним особливостям, типу та умовам закладу.
Вихователі багато працювали з дітьми над розвитком мовлення, використовуючи багато різноманітних матеріалів.
В яс. гр. Ботезат М.А. та Олар Г.Д. проводять з дітьми роботу по збагаченню словника та розвитку активної мови, привчають дітей до  вживання ввічливих слів
    Вихователі Козмынська М.Г. та Костинян І.В. планують і проводять різноманітну роботу по розвитку мови дітей.
        Діти знають багато художніх творів, казок, віршів, відповідають на поставленні запитання за змістом програмових творів. У переважній більшості дітей правильно сформована звукова культура мови. Вихованці вміють виділяти звуки в словах, ділити слова на склади, речення на слова. Систематично проводиться робота по підготовці руки дітей до письма.
       Вихователі ясельної та дошкільної груп виховуючи у дітей любов і повагу до батьків, родини, Батьківщини, морально – естетичне ставлення до людей, світу, живої та неживої природи, проводили різні виховні заходи,екскурсії свята.
      Вихователі ясельної групи Ботезат М.А. та Олар Г.Д. працюють над розвитком сенсорних почуттів у дітей. В результаті проведеної роботи діти знають назви основних кольорів, розрізняють геометричні форми та велечину предметів.
      Педагоги дошкільного закладу багато працювали з дітьми на заняттях з математики.
      В ясельній групі діти з бажанням порівнюють групи предметів, називають їх кількість словами.
      В садовій групі діти виявляють інтерес до математичної діяльності, самостійно шукають способи розв’язання завдань.
      В закладі проврдиться різноманітна фізкультурно – оздоровча робота:
·        щоденна ранкова гімнастика;
·        фізкультхвилинки;
·        заняття з фізичного виховання;
·        спортивні свята;
·        розваги;
·        дні здоров’я;
·        рухливі ігри на прогулянці;
·        піші переходи;
·        ігри;
·        незвичайні змагання;
·        казкові пригоди;
·        хвилинки – здоровинки;
·        гімнастика після денного сну;
·        оздоровчий біг на свіжому повітрі;
·        інші форми фізкультурно – оздоровчої роботи.
Вихователі ясельної та садової груп приділяють велику увагу формуванню у дітей любові до рідної природи. Вони вчать дітей доглядати за квітами та деревами. Берегти красу природи та насолоджуватися нею.
    Випускники закладу, діти дошкільної групи  добре підготовлені фізично, психологічно, морально та інтелектуально до навчання в школі.
    Вони мають добрі потенційні можливості в галузі розвитку пізнавальних процесів, сформовані навички навчальної діяльності. Більшість вихованців мають достатній рівень саморегуляції і самостійності, уміють слухати і виконувати вказівки дорослого, контролювати себе, оцінювати свої відповіді й відповіді однолітків.
    Діти мають хороші знання з грамоти, мають уявлення про числа, кількість, величину, порівнюють і називають геометричні фігури, орієнтуються в професіях людей, класифікують предмети, розуміють єдність живого і неживого в природі.
    Вихователі закладу з використанням інноваційних технологій прилучають дітей до основних складових людської культури – рідної мови, традицій, звичаїв краю, праці, моралі.
    Виховуючи дітей педагоги разом з дітьми зацікавлено проводять елементарні досліди. Пізнаючи властивості предметів довкілля, розвивають навики догляду за рослинами, тваринами. Вихователі вчать малят відчувати красу і посильною працею примножувати її. Знайомлять вихованців з творами художньої літератури, вчать дітей бачити красу в навколишньому, розвивають творчі здібності.
    В дошкільному навчальному закладі приділяється увага естетичному вихованню. Вихователі стараються в групах зробити домашній затишок, розвивально – предметне середовище, де діти почувають себе радісно і комфортно.
    Не втрачає свого значення образотворче мистецтво, де діти бачать результат своїх старань, умінь, навичок, де узагальнюються інтелектуальні й практичні дії. Вихователі сприяють розвитку інтересів до малювання, ліплення, аплікації. Роботи дітей використовуються для оформлення виставок для батьків.
Невід’ємною частиною роботи ДНЗ є музичне виховання. Музичні заняття, які проводить Божеску І.І., об’єднують такі види музичної діяльності:
·        слухання музики;
·        співи;
·        рухи;
Робота з дітьми проводиться в різних формах:
·        музичні ігри – заняття;
·        святкові розваги;
·        дні народження;
Педагоги дошкільного навчального закладу займаються і трудовим вихованням дітей та формуванням культурно – гігієнічних навичок та навичок самообслуговування . Для кожної вікової групи обладнані куточки, в яких є рослини. Діти охоче доглядають за ними .
    Провідним видом діяльності є гра. У грі формується довільність поведінки, вдосконалюються пізнавальні процеси.
    Педагогічний колектив ДНЗ постійно працює над створенням належного розвивального середовища, його наповненням, прикладає максимум зусиль для збагачення належного психологічного комфорту дітей .У своїй роботі педагоги дотримуються головного принципу дидактики – навчання через гру, тому всі форми роботи протягом навчального року побудовані на використанні різних за характером та змістом ігор під час занять, практичної діяльності на прогулянках.
    У практиці роботи дитсадка ігрова діяльність постійно інтегрується з іншими видами діяльності дітей: мовленнєвою, трудовою, мистецькою. В результаті такої роботи діти ефективно оволодівають вміннями гратися іграшками, самостійно будувати сюжети ігор, дотримуватися правил, правильно обирати дидактичний матеріал, налагоджувати партнерські відносини з однолітками.
Простір групових кімнат використовується таким чином, щоб діти мали можливість діяти невеликими підгрупами та індивідуально, вільно пересуватися в предметному просторі за бажанням змінювати свою діяльність.
На належному рівні проводиться робота щодо дотримання вимог Інструкції з харчування дітей в дошкільних навчальних закладах. Систематично здійснюється контроль за якістю продуктів та їх кулінарною обробкою.
       Питання захворюваності, відвідування та харчування дітей систематично розглядалися на нарадах при завідувачеві, аналізувалися показники та розроблялися заходи щодо їх покращення.
На належному рівні проводилась робота щодо зміцнення здоров'я дітей дошкільного закладу: загартовуючі заходи (загартування повітрям, водою, гігієнічна гімнастика, ) проведення занять з фізичної культури з обов'язковим врахуванням індивідуальних особливостей дітей, правильним оцінюванням реакції дітей на загрузку на м'язи, прохолодне повітря тощо; забезпечувалась висока працездатність дітей протягом всього заняття не допускаючи перевантаження дітей.
Проводився повсякденний контроль за чітким виконанням режиму дня, тривалості прогулянок, санітарним станом приміщень, одягом дітей відповідно температурному режиму, що забезпечує тепловий комфорт дитини. Протягом року проводились спортивні свята,  розваги,  Дні здоров'я.
Аналіз захворюваності за 2018/2019 навчальний рік дає підстави стверджувати, що розроблений курс оздоровчих заходів має позитивний результат і потребує продовження в наступному навчальному році.
Отже можна зробити висновок, що для реалізації завдань із зміцнення фізичного і психічного здоров’я, формування ціннісного ставлення дитини до свого здоров’я, інтересу до здорового способу життя в ДНЗ створені всі необхідні умови.
 
Охорона життя і здоров’я дітей та попередження дитячого
травматизму
 
Згідно ст.23 Закону України «Про освіту» та на підставі Законів України «Про цивільну оборону», «Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру» дошкільний заклад забезпечує право дитини на охорону здоров’я, здоровий спосіб життя через створення    умов для безпечного нешкідливого утримання дітей
 Для батьків виготовлено ширми, стенди, впродовж року проводилися консультації, виготовлялися пам’ятки; з дітьми були проведені свята, розваги, цільові прогулянки, заняття в куточку з ОЖЗД, влаштована виставка дитячих малюнків: «Попередження надзвичайних ситуацій»; з педагогічним колективом систематично проводилися бесіди, консультації з даного питання,  на педраді завідувачем ДНЗ  надані рекомендації вихователям з питання фізкультурно-оздоровчої та профілактичної роботи з дітьми та охорони їх життя від надзвичайних ситуацій.
Ретельна робота проводилася  на протязі року по навчанню малят правилам особистої безпеки, дорожнього руху, протипожежної безпеки.
Більш детально ця  робота відобразилася у реалізації плану заходів тижня безпеки .
В «Куточку безпеки» (для проведення занять з ОЖЗД) постійно поновлювались дидактичні матеріали, придбані інформаційні стенди, атрибути до ігор; поповнювалися матеріали у батьківських куточках .
         Результатом діяльності закладу з даного питання є відсутність випадків травматизму дітей .
Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, змісту Базового компонента дошкільної освіти в Україні, одним з головних завдань, що стоїть перед закладом, вважається взаємодія з сім'єю.
Педагогами дошкільного закладу систематично проводяться батьківські збори, консультації, готуються наочно-інформаційні повідомлення на теми, актуальні для певної вікової групи.
Хочеться звернути увагу на зростаюче зацікавлення батьків життям дитини в ДНЗ. 
Завдяки тісній співпраці з батьківською громадою, злагодженій роботі батьківських комітетів, за сприяння Батьківського комітету ДНЗ (голова Нікіфорюк О.К.) було зміцнено матеріальну базу закладу проведено поточний ремонт в приміщеннях  закладу. Відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці» адміністрація закладу спільно з профспілковим комітетом працюють над впровадженням державної політики в галузі охорони праці, яка базується на принципі пріоритету життя і здоров'я працівників та дітей відповідно до створення безпечних умов праці, навчання та виховання.
В оздоровчий період в ДНЗ були проведені оздоровчі заходи, які полягали в забезпеченні посиленого харчування, проведенні занять та розваг на свіжому повітрі,  Всього за літній період в ДНЗ було оздоровлено 50 дошкільників . Організаційно-педагогічна робота з дітьми проводилась згідно розкладу занять та орієнтовного тематичного планування .
      Зусилля працівників ДНЗ і надалі будуть спрямовані на реалізацію завдань держави в галузі освіти.